Hakkımda

Söyleyeceklerim var!

1974 Eskişehir doğumluyum, 1999 yılından beri amatör olarak web geliştirme işiyle uğraşıyorum, bu konuda hep amatör kaldım ve severek kod yazmaktan hiç vazgeçmedim. 2012 yılına kadar klasik ASP yazdım (huh!), o tarihten sonra da PHP ile yazmaya başladım. Kodlarımı hâlâ eski mantık satır satır yazıyorum, doğru dürüst framework falan bilmem ama son zamanlarda w3css'ye dadandım biraz. Kod yazarken eskiden EditPlus kullanırdım, birkaç yıldan beri tutkuyla Sublime Text kullanıyorum, sonradan pek çok benzer ve harika alternatifleri çıksa da, Sublime Text'ten henüz vazgeçemedim. Son beş yıldır (PHP'ye geçtiğim dönemden beri) Macbook kullanıyorum ve Mac üzerinde hem Sublime Text, hem de Coda kurulu. iPad'de kodlarıma müdahale etmem gerektiğinde ise yine Coda kullanıyorum, Coda iPad'de harika. Kendime yetecek kadar grafik işleri için Adobe ürünleri kullanıyorum. Teknoloji meraklısıyım, buna bağlı olarak bilgisayarlarla ve akıllı telefonlarla yukarıda saydığım işler dışında da epey haşır neşir oldum ve devam ediyorum..

İkinci bir hobi olarak, kod yazarken yorulan zihnimi dinlendirmek amacıyla birşeyler yapmak üzere arayıştayken 2007 yılında ahşap işlerle tanıştım. O tarihten beri yine ara vermeden amatör olarak ahşap oyma işlerle uğraşıyorum. Ahşap işler de kodlar gibi bende kalıcı bir tutkuya dönüştü. Çok geçmeden e-hirdavat.com ve onunla bağlantılı Hobi Tutkunları ailesiyle tanıştım. Onlardan çok şey öğrendim, son yıllarda grupta aktif bir üye olduğum söylenemez ama gönlüm onlarla.

Ve öğrencilik... Uzun yıllar sonra 2016 yılında üniversite sınavına girdim ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Ziraat Fakültesi Zootekni Bölümünü kazandım (evet, istediğim bölümdü), 2017-2018 öğretim yılı itibariyle 2. sınıf öğrencisiyim. Hazır okul hayatına geri dönmüşken, amatör olarak yaptığım kodlama işine dair bir diploma edinmek amacıyla 2017-2018 öğretim yılı için Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bünyesindeki iki yıllık Web Tasarım ve Kodlama Bölümüne de kaydoldum. Yeni şeyler öğrenmekten daha güzel ne var ki?

Yukarıda saydığım işler dışında, asıl mesleğimden bahsedeyim. Tarım Bakanlığı'nda 1991 yılından beri laborant olarak görev yapıyorum.

Hatice'nin eşi, Barış ve Mirza'nın babasıyım, bir de tombalak kedim var, adı Hellim. Kediler ve atlar başta olmak üzere tüm hayvanları çok seviyorum ama hayatımda hiç ata binmedim. Ayrıca vejetaryen değilim (şimdilik).

Son olarak, bu blogla ilgili... Aslında daha önce bir blogum vardı, ardabalkan.com alan adını kullanmaya başlayalı yıllar oldu. Ancak, zaman zaman ilgilenmeye vakit bulamadım, bazen blogu kapattım, yazacak şeyler bulamadım, bazen alan adımı doğrudan sosyal medya hesaplarıma yönlendirdim. Şimdi yeniden bir Blogger hesabı açarak alan adımı buraya bağladım, şimdi hayatım daha yoğun ve belki bunlarla ilgili yazacak birşeyler bulabilirim. Zootekni ders notlarım, bilgisayarda sıkı bir son kullanıcı olarak tecrübelerim, ahşap işlerim falan...

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar